NSAA Home
2018 Class D1 Football Playoff Bracket
#1 Burwell (8-0), 45.0000 H
Thursday, Oct 25th 7:00 PM
#16 Palmer (2-6), 37.8750
 
#9 Amherst (3-5), 40.0000
Thursday, Oct 25th 6:00 PM CST
#8 Sutherland (6-2), 40.1250 H
 
#5 Arcadia-Loup City (4-4), 40.8750 H
Thursday, Oct 25th 6:00 PM
#12 Elm Creek (3-5), 38.7500
 
#13 Arapahoe (5-3), 38.6250
Thursday, Oct 25th 2:00 PM MT
#4 Hemingford (5-3), 41.7500 H
 
#3 Nebraska Christian (8-0), 44.3750 H
Thursday, Oct 25th 2:30 PM
@ Central City - Preferred Popcorn Field
#14 Ainsworth (3-5), 38.1250
 
#11 Neligh-Oakdale (4-4), 39.0000
Thursday, Oct 25th 6:00 PM
@ Springview
#6 North Central (5-3), 40.5000 H
 
#7 Dundy County-Stratton (6-2), 40.1250 H
Thursday, Oct 25th 7:30 PM CST
#10 Cambridge (5-3), 39.8750
 
#15 Ansley-Litchfield (3-5), 38.1250
Thursday, Oct 25th 7:00 pm
@ Arnold
#2 South Loup (Callaway/Arnold) (7-1), 44.7500 H
 
#1 Creighton (8-0), 44.3750 H
Thursday, Oct 25th 4:00 PM
#16 Southern (4-4), 37.7500
 
#9 Lourdes Central Catholic (5-3), 41.1250
Thursday, Oct 25th 6:00 PM
#8 Wisner-Pilger (6-2), 41.3750 H
 
#5 Lutheran High Northeast (7-1), 42.8750 H
Thursday, Oct 25th 5:00 PM
#12 Elmwood-Murdock (4-4), 39.6250
 
#13 Osceola-High Plains (4-4), 39.0000
Thursday, Oct 25th 6:00 PM
@ Bruning
#4 BDS (8-0), 43.1250 H
 
#3 Guardian Angels Central Catholic (7-1), 43.5000 H
Thursday, Oct 25th 6:00 PM
#14 Thayer Central (4-4), 39.0000
 
#11 Cross County (4-4), 40.2500
Thursday, Oct 25th 7:00 PM
#6 Howells-Dodge (6-2), 42.6250 H
 
#7 Fullerton (6-2), 42.0000 H
Thursday, Oct 25th 6:00 PM
#10 Laurel-Concord-Coleridge (4-4), 40.2500
 
#15 East Butler (3-5), 38.7500
Thursday, Oct 25th 7:00 PM
@ Milligan
#2 EMF (Exeter-Milligan/Friend) (8-0), 43.7500 H
 
Burwell 63-26 H
Wednesday, Oct 31st 3:30 PM
Sutherland 40-34
 
Arcadia-Loup City 28-18
Wednesday, Oct 31st 2:00 PM MT
Hemingford 60-14 H
 
Nebraska Christian 76-40 H
Wednesday, Oct 31st 4:30 PM
@ Central City
North Central 60-26
 
Dundy County-Stratton 30-29
Wednesday, Oct 31st 6:00 PM (cst)
@ Callaway
South Loup (Callaway/Arnold) 38-0 H
 
Creighton 82-28 H
Wednesday, Oct 31st 6:00 PM
Wisner-Pilger 42-6
 
Lutheran High Northeast 68-24
Wednesday, Oct 31st 6:00 PM
@ Osceola
Osceola-High Plains 34-22 H
 
Guardian Angels Central Catholic 48-14 H
Wednesday, Oct 31st 7:00 PM
Howells-Dodge 52-12
 
Fullerton 40-34 (OT)
Wednesday, Oct 31st 6:00 PM
@ Friend
EMF (Exeter-Milligan/Friend) 60-24 H
 
Burwell 48-0
Tuesday, Nov 6th 6:00 PM
@ Arcadia
Arcadia-Loup City 34-28 H
 
North Central 36-28 H
Tuesday, Nov 6th 6:00 PM (cst)
@ Basset
Dundy County-Stratton 20-14
 
Creighton 66-12
Tuesday, Nov 6th 6:00 PM
Lutheran High Northeast 66-26 H
 
Guardian Angels Central Catholic 40-34
Tuesday, Nov 6th 6:00 PM
@ Milligan
EMF (Exeter-Milligan/Friend) 40-28 H
 
Burwell 43-8 H
Monday, Nov 12th 6:00 PM
North Central 50-14
 

CLASS D1 CHAMPION
Creighton 76-28 H
Monday, Nov 12th 5:00 PM
EMF (Exeter-Milligan/Friend) 46-12
 
Burwell 23-22 H
Monday, Nov 19th 2:45 PM
@ UNL - Memorial Stadium
Creighton 72-26