NSAA Home
2021-2022 Unified Bowling District Assignments

District A-1:

Dates:Nov 30, 2021
Site:West Lanes - Omaha - 2 PM 
Host School:Omaha Central 
Director:Rob Locken 
Schools Assigned:Bellevue East
Bellevue West
Omaha Bryan
Omaha Central
Omaha South
 

District A-2:

Dates:Nov 30, 2021
Site:Maplewood Lanes - Omaha - 11 AM 
Host School:Omaha Northwest 
Director:Shannen Peterson 
Schools Assigned:Omaha Benson
Omaha Burke
Omaha North
Omaha Northwest
Omaha Westside
 

District A-3:

Dates:Nov 30, 2021
Site:Western Bowl - Omaha - 1 PM 
Host School:Millard South 
Director:Steve Throne 
Schools Assigned:Lincoln East
Millard South
Millard West
Papillion-La Vista
Papillion-La Vista South
 

District A-4:

Dates:Nov 30, 2021
Site:Hollywood Bowl - Lincoln - 3:30 PM 
Host School:Lincoln Northeast 
Director:Matthew Uher 
Schools Assigned:Lincoln High
Lincoln North Star
Lincoln Northeast
Lincoln Southeast
Lincoln Southwest
 

District A-5:

Dates:Nov 29, 2021
Site:Kings Lanes - Norfolk - 4 PM 
Host School:Norfolk 
Director:John Erwin 
Schools Assigned:Elkhorn South
Fremont
Millard North
Norfolk
South Sioux City
 

District A-6:

Dates:Dec 1, 2021
Site:Westside Lanes - Grand Island - 11 AM CST 
Host School:Grand Island 
Director:Cindy Wells 
Schools Assigned:Columbus
Grand Island
Kearney
North Platte
 

District B-1:

Dates:Nov 30, 2021
Site:The Mark - Elkhorn - 4 PM 
Host School:Elkhorn 
Director:Sara Fjell 
Schools Assigned:Bennington
Elkhorn
Elkhorn North
North Bend Central
Ralston
Wahoo
 

District B-2:

Dates:Nov 29, 2021
Site:Sun Valley Lanes - Lincoln - 12 PM 
Host School:Malcolm 
Director:Dallas Sweet 
Schools Assigned:Crete
Elmwood-Murdock
Johnson County Central
Malcolm
Palmyra
Waverly
Wilber-Clatonia
 

District B-3:

Dates:Nov 30, 2021
Site:Wildcat Lanes - Wayne - 10 AM 
Host School:Wayne 
Director:Dave Wragge 
Schools Assigned:Bloomfield
Omaha Nation
Osmond
Ponca
Wayne
West Point-Beemer
 

District B-4:

Dates:Nov 30, 2021
Site:Sunset Bowl - York - 11 AM 
Host School:Centennial 
Director:Jenny Wagner 
Schools Assigned:Aurora
Centennial
Columbus Lakeview
Northwest
Shelby-Rising City
York
 

District B-5:

Dates:Nov 29, 2021
Site:TJ's Fun Center - McCook - 11 AM CST 
Host School:McCook 
Director:Darin Nichols 
Schools Assigned:Cambridge
Central Valley
Lexington
McCook
South Loup
Southern Valley
 

District B-6:

Dates:Dec 1, 2021
Site:Bowl Mor Lanes - 210 NIobrara Ave - Alliance - 11 AM MST 
Host School:Alliance 
Director:Anita James 
Schools Assigned:Alliance
Bridgeport
Gordon-Rushville
Ogallala
Scottsbluff
South Platte