NSAA Home
2017-2018 Boys Golf District Assignments

District A-1:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:
 

District A-2:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:
 

District A-3:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:
 

District A-4:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:
 

District B-1:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Auburn
Douglas County West
Elkhorn
Falls City
Nebraska City
Omaha Concordia
Omaha Gross Catholic
Omaha Skutt Catholic
Platteview
Plattsmouth
Ralston
Syracuse
 

District B-2:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Bennington
Blair
Boone Central/Newman Grove
Columbus Lakeview
Columbus Scotus
Fort Calhoun
Mount Michael Benedictine
O'Neill
Omaha Roncalli Catholic
Schuyler
Wayne
West Point-Beemer
 

District B-3:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Ashland-Greenwood
Aurora
Beatrice
Crete
Fairbury
Hastings
Norris
Northwest
Seward
Wahoo
Waverly
York
 

District B-4:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Adams Central
Alliance
Chadron
Cozad
Gering
Gothenburg
Holdrege
Lexington
McCook
Ogallala
Scottsbluff
Sidney
 

District C-1:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Centennial
Central City
Cross County
Elmwood-Murdock
Fillmore Central
Johnson County Central
Lincoln Christian
Lincoln Lutheran
Milford
Palmyra
Sandy Creek
Southern
Superior
Sutton
Thayer Central
 

District C-2:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Archbishop Bergan
Arlington
Bishop Neumann
Cedar Bluffs
David City
Logan View
Madison
North Bend Central
Oakland-Craig
Omaha Brownell Talbot
Shelby-Rising City
Stanton
Tekamah-Herman
Twin River
Yutan
 

District C-3:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Ainsworth
BRLD
Battle Creek
Bloomfield
Creighton
Crofton
Hartington Cedar Catholic
Laurel-Concord-Coleridge
Lutheran High Northeast
Niobrara/Verdigre
Norfolk Catholic
Pierce
Ponca
Wakefield
Wisner-Pilger
 

District C-4:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Amherst
Arcadia/Loup City
Broken Bow
Centura
Doniphan-Trumbull
Gibbon
Grand Island Central Catholic
Hastings St. Cecilia
Kearney Catholic
Minden
Ord
Ravenna
Southern Valley
St. Paul
Wood River
 

District C-5:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Bayard
Bridgeport
Cambridge
Chase County
Gordon-Rushville
Hemingford
Hershey
Kimball
Mitchell
North Platte St. Patrick's
Perkins County
Southwest
Sutherland
Valentine
 

District D-1:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Blue Hill
Deshler
Exeter-Milligan
Friend
Harvard
Heartland
Heartland Lutheran
High Plains Community
Humboldt-Table Rock-Steinauer
Lawrence-Nelson
Lewiston
Pawnee City
Red Cloud
Shickley
Silver Lake
 

District D-2:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Clarkson/Leigh
Elkhorn Valley
Fullerton
Guardian Angels Central Catholic
Hartington-Newcastle
Homer
Howells-Dodge
Humphrey St. Francis
Humphrey/Lindsay Holy Family
Osceola
Osmond
Pender
Plainview
Randolph
Santee
 

District D-3:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Anselmo-Merna
Boyd County
Burwell
CWC
Central Valley
Clearwater-Orchard
Elgin Public/Pope John
Neligh-Oakdale
North Central
Riverside
Sandhills/Thedford
South Loup (Callaway/Arnold)
Spalding Academy
Stapleton
West Holt
 

District D-4:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Alma
Arapahoe
Axtell
Bertrand
Elm Creek
Elwood
Eustis-Farnam
Franklin
Loomis
Maywood-Hayes Center
Medicine Valley
Overton
Pleasanton
Shelton
Wilcox-Hildreth
 

District D-5:

Dates: 
Site: 
Host School: 
Director: 
Schools Assigned:Crawford
Creek Valley
Dundy County-Stratton
Garden County
Hay Springs
Hitchcock County
Hyannis
McPherson County
Morrill
Mullen
Paxton
Potter-Dix
South Platte
Wallace