NSAA Home
2018-2019 Baseball District Assignments

District A-1:

May 3 at 6:00 PM CT: Lincoln Northeast vs Omaha North
 Site: Millard West High School, Director: Lance Smith
May 4 at 1:30 PM CT: Millard North vs Kearney
 Site: Millard West High School, Director: Lance Smith
May 4 at 11:00 AM CT: Millard West vs Lincoln Northeast
 Site: Millard West High School, Director: Lance Smith
May 4 at 4:00 PM CT: Millard West vs Kearney
 Site: Millard West High School, Director: Lance Smith

District A-2:

May 3 at 6:00 PM CT: Omaha Northwest vs Lincoln High
 Site: Elkhorn South High School, Director: Roger Ortmeier
May 4 at 2:30 PM CT: Omaha Burke vs Papillion-LaVista
 Site: Elkhorn South High School, Director: Roger D. Ortmeier
May 4 at 12:00 PM CT: Elkhorn South vs Omaha Northwest
 Site: Elkhorn South High School, Director: Roger D. Ortmeier
May 4 at 5:00 PM CT: Elkhorn South vs Papillion-LaVista
 Site: Elkhorn South High School, Director: Roger D. Ortmeier

District A-3:

May 3 at 6:00 PM CT: Papillion-LaVista South vs Omaha South
 Site: Millard South HS, Director: Steve Throne
May 4 at 1:30 PM CT: Lincoln East vs Omaha Central
 Site: Millard South HS, Director: Steve Throne
May 4 at 11:00 AM CT: Millard South vs Papillion-LaVista South
 Site: Millard South HS, Director: Steve Throne
May 4 at 4:00 PM CT: Millard South vs Lincoln East
 Site: Millard South HS, Director: Steve Throne

District A-4:

May 3 at 4:00 PM CT: Norfolk vs Omaha Bryan
 Site: Gretna High School, Director: Chad Jepsen
May 4 at 12:00 PM CT: Omaha Westside vs Columbus
 Site: Gretna High School, Director: Chad Jepsen
May 4 at 10:00 AM CT: Gretna vs Norfolk
 Site: Gretna High School, Director: Chad Jepsen
May 4 at 2:00 PM CT: Gretna vs Omaha Westside
 Site: Gretna High School, Director: Chad Jepsen

District A-5:

May 4 at 10:00 AM CT: Creighton Preparatory School vs Bellevue East
 Site: Jurgensen Park at Creighton Prep, Director: Dan Schinzel
May 4 at 12:30 PM CT: Grand Island vs Bellevue West
 Site: Jurgensen Park at Creighton Prep, Director: Dan Schinzel
May 4 at 3:00 PM CT: Creighton Preparatory School vs Grand Island
 Site: Jurgensen Park at Creighton Prep, Director: Dan Schinzel

District A-6:

May 4 at 11:00 AM CT: Archbishop Bergan vs Lincoln North Star
 Site: Schilke Fields, Fremont, NE, Director: Chris Rainforth
May 4 at 1:30 PM CT: Lincoln Southwest vs Lincoln Southeast
 Site: Schilke Fields, Fremont, NE, Director: Chris Rainforth
May 4 at 4:00 PM CT: Archbishop Bergan vs Lincoln Southeast
 Site: Schilke Fields, Fremont, NE, Director: Chris Rainforth

District B-1:

May 3 at 2:00 PM CT: Ralston vs Branched Oak
 Site: Lawson Park, Director: Brad McMillan
May 3 at 4:30 PM CT: Mount Michael Benedictine vs Platteview
 Site: Lawson Park, Director: Brad McMillan
May 3 at 7:00 PM CT: Waverly vs Ralston
 Site: Lawson Park, Director: Brad McMillan
May 6 at 1:00 PM CT: Waverly vs Mount Michael Benedictine
 Site: Lawson Park, Director: Brad McMillan

District B-2:

May 3 at 4:00 PM CT: Auburn vs Thurston-Cuming County
 Site: Pruess Field - Bennington, NE, Director: Greg Lamberty
May 4 at 10:00 AM CT: Nebraska City vs Beatrice
 Site: Pruess Field - Bennington, NE, Director: Greg Lamberty
May 4 at 1:00 PM CT: Bennington vs Thurston-Cuming County
 Site: Pruess Field - Bennington, NE, Director: Greg Lamberty
May 6 at 1:00 PM CT: Bennington vs Nebraska City
 Site: Pruess Field, Bennington ne, Director: Greg Lamberty

District B-3:

May 3 at 4:00 PM CT: Plattsmouth vs GACC-SS-WPB
 Site: Hickman City Park, Director: Greg Hardin
May 4 at 11:00 AM CT: Concordia/Brownell Talbot/Omaha Christian Academy vs Blair
 Site: Hickman City Park, Director: Greg Hardin
May 4 at 1:30 PM CT: Norris vs Plattsmouth
 Site: Hickman City Park, Director: Greg Hardin
May 7 at 12:00 PM CT: Norris vs Concordia/Brownell Talbot/Omaha Christian Academy
 Site: BELLEVUE WEST HIGH SCHOOL, Director: Greg Hardin

District B-4:

May 3 at 9:00 AM CT: Crete vs Central City/Fullerton
 Site: Plum Creek Park, Seward, Director: John Moody
May 3 at 11:00 AM CT: Lincoln Pius X vs Twin River
 Site: Plum Creek Park, Seward, Director: John Moody
May 4 at 1:00 PM CT: Central City/Fullerton vs Seward
 Site: Plum Creek Park, Seward, Director: John Moody
May 4 at 11:00 AM CT: Omaha Roncalli Catholic vs Lincoln Pius X
 Site: Plum Creek Park, Seward, Director: John Moody
May 6 at 1:00 PM CT: Seward vs Lincoln Pius X
 Site: Plum Creek Park, Director: John Moody

District B-5:

May 3 at 5:00 PM CT: Arlington vs Falls City
 Site: Skutt Catholic High School, Director: Donn Kasner
May 3 at 7:30 PM CT: Omaha Gross Catholic vs Fort Calhoun
 Site: Skutt Catholic High School, Director: Donn Kasner
May 4 at 12:00 PM CT: Arlington vs Omaha Skutt Catholic
 Site: Skutt Catholic High School, Director: Donn Kasner
May 4 at 3:00 PM CT: Hastings vs Omaha Gross Catholic
 Site: Skutt Catholic High School, Director: Donn Kasner
May 6 at 4:30 PM CT: Omaha Skutt Catholic vs Hastings
 Site: Skutt Catholic High School, Director: Donn Kasner

District B-6:

May 3 at 5:00 PM CT: Wayne vs South Sioux City
 Site: Frerichs Field (Elkhorn), Director: Mark King
May 3 at 7:30 PM CT: Platte Valley vs Douglas County West
 Site: Frerichs Field (Elkhorn), Director: Mark King
May 4 at 2:30 PM CT: South Sioux City vs Elkhorn
 Site: Frerichs Field (Elkhorn), Director: Mark King
May 4 at 12:00 PM CT: Wahoo/Bishop Neumann/Lincoln Lutheran vs Platte Valley
 Site: Frerichs Field (Elkhorn), Director: Mark King
May 6 at 1:00 PM CT: Elkhorn vs Platte Valley
 Site: Frerichs Field, Director: Mark King